TIKLA ARA

Ana Sayfa Kanallar İBB Trafik


İBB Trafik Yoğunluk Haritası

İBB TRAFİK Yoğunluk Haritasına bakmak için tıklayınız.

 

Trafik Yoğunluk Haritası; yol ağlarının daha verimli kullanılabilmesi, trafik durum bilgisinin en kısa zamanda ve en çok sayıda kullanıcıya iletilebilmesi amacıyla oluşturulmuş ve internet ortamında son kullanıcıya sunulmuştur.
Bu uygulama ile insanların doğru zamanda bilgilendirilerek alternatif güzergahlara yönelmelerinin sağlanması ve yoğun bölgelere talebin azaltılarak yol ağ kapasitesinin etkin olarak kullanılması amaçlanmıştır.


Özellikler
Trafik yoğunluğu bilgisini grafik animasyon ile rakamsal olarak sunabilme ve otomatik olarak güncelleyebilme,
Anlık kaza bilgileri,
Yol ağı çevresindeki trafik kameraları aracılığı ile anlık trafik görüntülerine ulaşabilme,
Meteorolojik sensörlerden elde edilen buzlanma, yağış vb. gibi anlık hava durumu bilgilerinin kullanıcılara iletilebilme,

İBB Trafik Yoğunluk Haritası Uygulamaları

İBBCeptrafik, İstanbul halkının, cep telefonlarını kullanarak İstanbul trafiği ile ilgili anlık durum bilgilerine ulaşmalarına olanak sağlayan mobil bir uygulamadır.

Harita tabanlı bir uygulama olan İBBCeptrafik ile anlık,

Trafik Kameraları görüntülerine
Trafik Yoğunluk Haritası’na
Seyahat süresi bilgilerine
Anlık duyurularla; kazalara, yol bakım çalışmalarına ve kapatılan yol bilgilerine dilediğiniz an, dilediğiniz yerden ulaşabilirsiniz.

İBB Cep Trafik Android

Artık android işletim sistemli cep telefonlarıyla da trafiği anında görebiliyorsunuz.

Android kullanıcıları için hazırlana uygulama tüm android 1.5 ve üstü versiyonlu cihazlarda çalışabiliyor. Böylece sayıları her geçen gün artan android kullanıcıları telefonlarını kullanarak günün her saatinde anlık trafik bilgisine kolayca ulaşabilecek. İşletim sisteminin özelliklerine uygun olarak geliştirilen bu versiyonda android için özel olarak geliştirilen vektörel bir harita altyapısı kullanılıyor. Uygulama, harita bilgisi için internete ihtiyaç duymadan İstanbul haritasını hızlı bir şekilde kullanıcılara sunabiliyor.

Bu uygulama ile Android kullanıcıları İBB Cep Trafik’in diğer versiyonlarında olduğu gibi trafik görüntülerini canlı izleyebilir ve trafik ölçüm sensörleri ile hazırlanan Trafik Yoğunluk Haritası’ndan yol durum bilgilerini alabilirler. Anlık kaza ve yol durumunu etkileyen bilgiler uygulamada bulunan duyurular modülü üzerinden görülebilir, bununla birlikte İstanbul içerisinde seçilen iki nokta arasındaki tahmini seyahat süresi de görülebilmekte, istenirse bir alarm kurulup belirlenen güzergâhtaki seyahat süresi belirli bir değere geldiğinde (örneğin 20 dk) otomatik olarak uygulamanın sesli uyarı vermesi sağlanabilmektedir. Böylece İBB Cep Trafik kullanıcıları en uygun zamanda yola çıkabilirler. Ayrıca uygulama telefondaki GPS alıcısını kullanarak yoğunluk haritası üzerinde bulunduğunuz konumu işaretleyebilmektedir.

Telefonunuzun mesaj bölümünden “Trafik” yazıp 1530’a göndererek veya doğrudan http://tkm.ibb.gov.tr/ibbtrafik.apk adresinden uygulamayı cep telefonunuza yükleyebilirsiniz.

İBB Cep Trafik iPhone

İBB Trafik, İstanbul'da o anki trafik durumunu yoğunluk haritası ve canlı kamera görüntüleriyle kullanıcılarına anlık olarak gösteren servistir.

İBB Trafik ile;

İstanbul'da trafiğin anlık yoğunluk bilgisine ulaşabilir,
İstanbul'un farklı noktalarındaki tüm trafik kamerasına bağlanıp anında görüntü alabilir,
Sıklıkla kullandığınız kameraları favorilerinize ekleyip kısa yol tuşlarıyla ulaşabilir,
Kısa yol tuşlarıyla tek bir dokunuşla; bulunduğunuz konumu görebilir, haritanın neresinde olursanız olun İstanbul'un her iki köprüsüne konumlandırabilir, favori kameralarınıza geçiş yapabilir,
İstanbul'da trafiğin anlık yoğunluk bilgisine ulaşabilir,
Yoğunluk haritası üzerindeki kameraları kapatıp sadece yoğunluk haritasına ulaşabilir,
Harita üzerinde yer araması yapabilir, o mevkideki filtrelediğiniz ayrıntıları görebilirsiniz.

 

İBB Trafik Hizmetler

Trafik Durumu

Trafik Kameraları

Yoğunluk Haritası

Güzergah Hesaplama

Otopark Bilgileri

Turistik Kameralar

 

 

Digiturk İBB TRAFİK Kanalı İBB Trafik interaktif kanalı, İstanbul’un tüm noktalarından canlı kamera görüntüleri, yoğunluk haritalarını içeriyor. Aynı zamanda kazalar, trafiğe kapalı yollar ve yol bakım çalışmalarını da içeren yol mesajlarını yayınlıyor

 

Konular: İBB TRAFİK Yoğunluk Haritası, İBB TRAFİK Yol Durumu, İBB Trafik Kameraları, Digiturk İBB Trafik

Yorumlar


Yorum yok

Yorum Ekle


İsim:


Yorum:

Güvenlik Kodu:


0(216) 740 00 49 Hemen Başvur